MarkaHaberleri

Orman yangınlarına dikkat çekmek için maç yaptılar

TÜMBİFED ormanlar için tek ses oldu
TÜMBİFED öncülüğünde orman yangınlarına dikkat çekmek amacıyla futbol maçı düzenlendi. Birçok ismin katıldığı maçta önemli mesajlar verildi. 
Tüm Bürokratlar ve İş İnsanları Federasyonu (TÜMBİFED) öncülüğünde 'Ormanlarımız için tek ses: Geleceğimiz Kül Olmasın, Ormanlarımız Yanmasın' temalı futbol maçı düzenlendi. Orman yangınlarına dikkat çekmek amacıyla bir araya gelen isimler, futbolun birle?tirici gücünden yararlanarak orman koruma bilincine dikkat çekti. Geleneksel hale gelen TÜMBİFED futbol karşılaşması, TÜMBİFED Spor Komisyonu Baskanı Güvenç Kurtar'ın öncülüğünde gerçekle?ti. 

'GELECEĞİMİZE SAYGI DUYUYORUZ'
Maç öncesi açıklama yapan TÜMBİFED Genel Başkan Mehmet Hüsrev, futbolun sadece bir spor değil, aynı zamanda birlik, beraberlik ve kardeşlik bağlarını güiçlendiren bir oyun olduğunu vurguladı. Orman yangınlarına dikkat çekmek amacıyla bu maçı organize ettiklerini belirten Hüsrev, "Dünyanın yeniden dizayn edildiği, küresel savaşların, dijital dönüşümün  konuşulduğu, tedarik zincirlerinin bozulduğu bir dönemdeyiz. Artık yeşil dönüşüm konuşuluyor. Yeşil mutabakat dünyanın artık vazgeçilmez bir argümanı oldu. Bizde bu kapsamda çok değerli isimlerle bir araya geldik. Yeşilin, ormanlarımızın, oksijenimizin öneme dikkat çekmek amacıyla mesaj vermek istedik. Bu konuda sürdürülebilir bir farkındalık oluşturmak istiyoruz. Amacımız çevreye, ormanlara, çocuklarımıza, geleceğimize saygı ve sorumluluktur. Bu tarz çalışmalarımız devam edecek. Toplumsal ve sosyal sorumluluklarımız kapsamında çalışmalar yapacağız. Bugün çok değişik kesimden birçok isim aramızda, tüm kesimleri bir araya getirdik. Amacımız ormanlarımızı korumaya dikkat çekmek" dedi.

'GÜZEL DOĞRULARDA BULUŞALIM'
Maça katılan Sanatçı Mustafa Topaloğlu, "Güzel doğrular vardır, o güzel doğrularda buluşsak hep doğru işler yapmış oluruz. TÜMBİFED ve Genel Başkanı bu konuda tebrik ediyorum. Lazım olan şeyi ilk önce düşünmek ve sonrasında üzülmemek gerekiyor. Atalarımız 'tedbirinizi önceden alın' demiştir" ifadelerini kullandı.

'ÖNEMLİ MESAJLAR VERİYOR'
Organizsyonu düzenleyenlere teşekkür eden Tüm Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu Başkan Vekili Metin Akkuş, "Bu tür organizasyonlar birlik ve beraberliği sağlıyor. İnsanlara da güzel ve önemli mesajlar veriyor. Türkiye'nin en büyük STK'ları burada" diye konuştu.
Futbol maçına ayrıca Spor Yorumcusu ve TÜMBİFED Spor Komisyonu Başkanı Güvenç Kurtar, FIFA Kokartl eski hakemi Binali Kartal, RİBİAD Genel Başkanı Erol Aykut, TÜMBİAD Genel Başkanı Prof. Dr. Recep Yaldızhan, TÜMBİFED Genel Başkan Vekili Murat Gökpınar, TÜMBİFED Yönetim Kurulu üyeleri Prof. Dr. Nurettin Yiyit, Maksut Okur, Osman Kan, Osman Toplu, Kazım Ercihan, İlker Karbuz, TÜMBİKON İcra Kurulu Başkanı Arif Ek?i, İcra Kurulu üyeleri Ay?e Çebi, Sevda Köyüstü, Avukat Selman Yaray, Oya Salman, İknur Karli, Okan Uzun, Nurdan Hüsrev ve birçok isim katıldı.

marka, adiniz

81
Bize Ulaşın

Merkez mahallesi mutlu han sokak no:17/2 Bartın/Sakarya

info@markaadiniz.com.tr

markaadiniz.com.tr adresinde yer alan haberlerin iktibas edilirken kaynak gösterilmesini bekleriz.
Sitemizde yer alan haberin telif hakları Ana Medya firmasına aittir, kaynak gösterilmeden ve link verilmeden iktibas edilemezler.
Bu içeriğin kullanımıyla ilgili yasal yükümlülükler kullanıcıya aittir.